هندزفری بلوتوث

سمیرا صفدری 1400/12/09
بررسی هندزفری بلوتوث

بررسی هندزفری بلوتوث

هندزفری های سیمی در بررسی هندزفری بلوتوث همیشه و همه جا مناسب استفاده نمی باشند. زمانی که ورزش یا پیاده روی می کنیم و یا به هنگام رانندگی و … بهترین گزینه هندزفری های بلوتوث یا بی سیم هستند. امروزه هندزفری ها جز لوازم جانبی های پر طرف دار و پر فروش محسوب می شوند.

 

پخش هندزفری بلوتوث

 

انواع هندزفری بلوتوث

 

هندزفری یقه ای یا دور گردنی

این مدل از هندزفری ها به دلیل استایل خاص و راحتی که دارند، حس راحت بودن را به کاربر القا می کند. هندزفری های یقه ای یا دورگردنی به آسانی دورگردن کاربر حلقه می شود و از افتادن و آسیب دیدن آن جلوگیری می کند. هندزفری دورگردنی یا نک بند، هم سیمی است هم بلوتوثی. گوشی های این هندزفری به وسیله سیمی کوتاه به قسمت گردنی متصل شده اند و از طریق بلوتوث به گوشی و لپ و تاپ و … متصل می شود. ظرفیت باتری و نگهداری شارژ این نوع از هندزفری ها نسبت به هندزفری های حلزونی و ایرپاد ها بیشتر می باشد و مدت زمان بیشتری می توان از آن ها استفاده کرد.

 

هندزفری بلوتوث عمده

 

هندزفری حلزونی

نوعی هندزفری بلوتوثی است که معمولا تک گوش می باشد. ابعاد جمع و جور کوچک و شکل هلالی دارد. و کاملا داخل گوش قرار می گیرد. هندزفری های حلزونی به صورت دوتایی و تکی در بازار موجود می باشد. این مدل هندزفری ها ظرفیت باتری کم تری دارند. بنابراین گزینه مناسبی برای استفاده طولانی مدت و گوش کردن به موسیقی نمی باشد. در عوض برای استفاده کوتاه مدت حدودا در بازه زمانی 3 تا 4 ساعت و برای تماس های تلفنی به خصوص به هنگام رانندگی بسیار مناسب می باشد.

بررسی هندزفری های بلوتوثی

هندزفری تک گوش

هندزفری های تک گوش کاملا با ارگونومی گوش انسان تطابق داشته و داخل گوش قرار می گیرد. در اکثریت مدل های تک گوش سری های هندزفری سیلیکونی می باشد و در صورت استفاده طولانی مدت باعث اذییت گوش کاربر نمی شود. این نوع هندزفری ها نیز مانند مدل های حلزونی ظرفیت باتری کمی دارند و برای استفاده طولانی مدت و گوش کردن به موسیقی مناسب نمی باشند.

 

هندزفری بلوتوث

 

هندزفری های کیس دار ( ایرپاد )

ایرپاد همان هندزفری بی سیم بلوتوثی است. که همگی می دانید توسط بلوتوث به گوشی متصل می شود. Airpod ها دارای کیس یا جعبه شارژ می باشند و با قرار دادن گوشی های هندزفری درون کیس ایرپاد شارژ می شود و با بستن در کیس اتصال قطع می شود. ایرپاد یا ایربادز ها از نظر ظرفیت شارژ قوی تر از مدل های تک گوش هستند.

ایرپاد ها دارای سنسور های هوشمندی هستند که عمل های PLAY , PUSE موزیک و قطع و وصل کردن تماس ها را انجام می دهند.

بررسی هندزفری بلوتوثی

مشخصات فنی 

نسخه بلوتوث

نسخه یا ورژن بلوتوث با برد بلوتوث در ارتباط می باشد. به این صورت که اگر ورژن بلوتوث به روزتر و جدید تر باشد سرعت اتصال و کیفیت اتصال بهتری خواهیم داشت. هندزفری هایی که مجهز به نسخه بلوتوث 4 به بالا هستند علاوه بر سرعت و کیفیت اتصال سریع تر و بهتر، انرژی کمتری مصرف می کنند. و عمر باتری را بهینه می کنند.

 

برد بلوتوث

میانگین برد هندزفری های بلوتوثی در بررسی هندزفری بلوتوث حدودا باید تا 10 متر باشد. این موضوع به این معنی می باشد که اگر بین گوشی موبایل و هندزفری 10متر فاصله باشد بازهم امکان استفاده از هندزفری را داشت.

 

پخش عمده هندزفری بلوتوث

 

پاسخ فرکانسی Frequency response

دینامیک رنج یا پاسخ فرکانسی محدوده فرکانس پوشش داده شده توسط هندزفری است. و هرچه گسترده تر باشد، صداها با دقت بیشتری از هم تفکیک می شوند و سپس به گوش ما می رسند. واحد نشان دهنده پاسخ فرکانسی هرتز Hz می باشد.

 

حساسیت Sensitvity

هرچه میزان حساسیت بیشتر باشد هندزفری صدای بلندتری را تولید می کند. واحد نشان دهنده میزان حساسیت دی سی بل dB می باشد.

 

امپدانس Impedance

امپدانس نشان دهنده مقاومت الکتریکی هندزفری است. یعنی این که هر چه مقدار امپدانس کمتر باشد سیگنال ها راحت تر می توانند عبور کنند. و بلندگو حجم صدای بهتری خواهد داشت. واحد نشان دهنده میزان امپدانس اهم Ω می باشد.

 

خرید و پخش عمده هندزفری در آفرپخش

 

باتری

ظرفیت و نگهداری باتری در هندزفری ها متنوع است. اما در کل حدود 2 تا نهایت 8 ساعت قابلیت استفاده بعد از هر بار شارژ را دارند. و مدت زمان لازم برای شارژ هندزفری

ها حدودا 1 تا 2 ساعت می باشد.بررسی و نکات خرید عمده هندزفری بلوتوث

 

فروش عمده هندزفری بلوتوث 

فروشگاه آفرپخش وارد کننده لوازم جانبی گوشی موبایل از چین و دبی بوده. در این فروشگاه انواع هندزفری های سیمی و بی سیم با برند های معتبر و محبوب نظیر جبرا ، پاپادا ، سامسونگ ، شیائومی و …  برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید عمده هندزفری بلوتوث و سیمی می توانید به سایت عمده فروشی آفرپخش مراجعه کنید، و خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید.

 

بررسی و خرید عمده هندزفری

 

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.