سرمایه گذاری ۱ شرکت فاکسکان در هند

دسته بندی ها :
سرمایه گذاری ۱ شرکت فاکسکان در هند

دو منبع گفتند كه فاكسكان قصد دارد تا ۱ میلیارد دلار سرمایه گذاری كند (تقریباً ۷،۵۱۶ كروس) برای گسترش یك كارخانه در جنوب هند كه تولیدكننده قرارداد تایوانی آیفون های اپل را در آن مونتاژ می كند.این اقدام ، که مقیاس آن قبلاً گزارش نشده است ، بخشی از تغییر تولید آرام و تدریجی توسط اپل به دور از چین است زیرا این کشور به دنبال ایجاد اختلال در جنگ تجاری بین پکن و واشنگتن و بحران کرونویوسی است.

یکی از منابع با اطلاع مستقیم درباره این موضوع به رویترز گفت: “درخواست اپل از مشتریان خود برای جابجایی بخشی از تولید آیفون از چین وجود دارد.”

فاکسکان گفت که در مورد مسائل مربوط به مشتریان اظهار نظری نمی کند ، در حالی که اپل به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

منبع دوم گفت ، سرمایه گذاری برنامه ریزی شده Foxconn در کارخانه Sriperumbur ، که در آن iPhone XR اپل در ۵۰ کیلومتری غرب چنای واقع شده است ، طی سه سال انجام خواهد شد.

برخی از مدل های آیفون دیگر اپل ، ساخته شده توسط Foxconn در چین ، در این کارخانه ساخته می شوند.

یکی از منابع گفته است که دفتر مرکزی تایپه Foxconn حدود ۶۰۰۰ شغل در کارخانه Sriperumbur در ایالت تامیل نادو را در این طرح اضافه خواهد کرد. این گیاه همچنین در ایالت آندرا پرادش در جنوب هند کارخانه جداگانه ای را اجرا می کند ، جایی که از جمله دیگر تلفن های هوشمندی را برای شیائومی چین تهیه می کند.

رئیس Foxconn ، لیو یانگ راه ماه گذشته گفت که سرمایه گذاری خود در هند را بدون اعلام جزئیات ، افزایش می دهد.

نماد وضعیت

اپل حدود یک درصد از فروش تلفن های هوشمند در هند را به خود اختصاص داده است ، دومین بازار بزرگ تلفن های هوشمند در جهان ، جایی که آیفون های گران قیمت آن اغلب به عنوان نمادی از وضعیت در نظر گرفته می شوند.

ساخت تلفن های بیشتر در هند همچنین به اپل کمک می کند تا از مالیات واردات صرفه جویی کند که قیمت های آن را بیشتر کند. اپل چند مدل را از طریق ویسترون تایوان در مرکز فناوری جنوبی بنگالورو مونتاژ می کند. پیش از این رویترز گزارش داده بود که ویسترون همچنین قصد دارد کارخانه جدیدی را باز کند که در آن قصد دارد دستگاه های اپل بیشتری بسازد. نیل شاه ، محقق فناوری مستقر در هنگ کنگ ، Counterpoint گفت: با توجه به اینکه نیروی کار هند در مقایسه با چین ارزان تر است و گسترش تدریجی پایه تأمین کننده آن در اینجا ، اپل قادر خواهد بود از این کشور به عنوان قطب صادراتی استفاده کند. هند همچنین در تلاش است تا تولید لوازم الکترونیکی توسط شرکتهایی مانند Foxconn را تقویت کند و ماه گذشته یک برنامه ۶٫۶۵ بیلیون دلاری را راه اندازی کرد و به پنج سازنده تلفن های هوشمند جهانی انگیزه ای برای ایجاد یا گسترش تولید داخلی ارائه می دهد. گسترش اپل حضور محلی خود احتمالاً می تواند فایده ای برای پرچمدار نخست وزیر نارندرا مودی “Make In India” داشته باشد ، با هدف ایجاد شغل های جدید. سامسونگ کره جنوبی پیش از این اعلام کرده بود که تلفن های هوشمند را برای صادرات از کارخانه خود در خارج از دهلی نو تولید خواهد کرد.

مطالب مرتبط

نظرات شما