چرا کارت حافظه ظرفیت کمتری از ظرفیت اسمی دارد؟

مهشید رحیمی
6 مرداد, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
چرا کارت حافظه ظرفیت کمتری از ظرفیت اسمی دارد؟ خرید عمده کارت حافظه پخش عمده کارت حافظه ار علاالدین پخش عمده لوازم جانبی موبایل چهارسو

کارت‌های حافظه، مانند کارت حافظه SD یا microSD، عموماً در بسته‌بندی خود به ظرفیت اسمی یا حجم اعلام شده مشخص می‌شوند. مثلاً ممکن است یک عدد رم گوشی با حجم اسمی 32 گیگابایت را بخرید، اما وقتی به کامپیوتر خود متصل می‌کنید، متوجه می‌شوید که حجم واقعی رم گوشی کمتر از 32 گیگابایت است، مانند 30 گیگابایت یا حتی کمتر.

این اختلاف حجم معمولاً به دلیل سیستم فایل‌هایی است که بر روی کارت حافظه نصب می‌شوند و برای نگهداری اطلاعات استفاده می‌شوند. این سیستم فایل‌ها، اطلاعات مدیریتی و اطلاعات خرابی‌یابی را ذخیره می‌کنند که لزوماً به ظرفیت قابل استفاده مستقیم تمامی بخش‌های کارت حافظه اضافه نمی‌کنند.

علاوه بر این، برخی سازندگان نیز در تعریف ظرفیت از سیستم عدد‌گذاری 1000 برای یک کیلوبایت استفاده می‌کنند، در حالی که در کامپیوترها و سیستم‌های عامل از سیستم عدد‌گذاری 1024 برای یک کیلوبایت استفاده می‌شود. به همین دلیل، ظرفیت اعلامی کارت حافظه در سیستم‌های عامل به طور قابل توجهی کمتر نشان می دهد.

چرا کارت حافظه ظرفیت کمتری از ظرفیت اسمی دارد؟ خرید عمده کارت حافظه پخش عمده کارت حافظه ار علاالدین پخش عمده لوازم جانبی موبایل چهارسو

به طور کلی، این اختلاف‌ها به دلیل تفاوت در استانداردها و سیستم‌های عددی استفاده می شود و در محاسبه ظرفیت بایوت‌ها و بیت‌های کارت حافظه بوجود می‌آیند. لذا، در هنگام خرید کارت حافظه، بهتر است به ظر فیت واقعی رم گوشی توجه کنید که معمولاً در مشخصات فنی آن ذکر می‌شود.

همکاران عزیز می توانید انواع کارت حافظه عمده را از سایت آفر پخش خریداری نمایید. آفر پخش واردکننده و پخش کننده لوازم جانبی موبایل از چین و دبی می باشد. برای خرید عمده لوازم جانبی موبایل به سایت آفر پخش مراجعه نمایید.