توربو شارژ چیست؟

مهشید رحیمی
5 مرداد, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
قابلیت توربو شارژ توربو شارژ چیست خرید عمده لوازم جانبی موبایل پخش عمده لوازم جانبی موبایل

توربو شارژ (Turbo Charge) یا شارژ سریع، یک قابلیت مورد استفاده در برخی از گوشی‌های هوشمند است که به شما اجازه می‌دهد باتری گوشی خود را به سرعت بیشتری شارژ کنید. این قابلیت به واسطه استفاده از ولتاژ و جریان بالاتر، زمان شارژ را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. در زیر تعدادی از مزایا و قابلیت‌های توربو شارژ را معرفی می‌کنم:
  1. شارژ سریع: قابلیت اصلی توربوشارژ، شارژ سریع باتری است. این به شما امکان می‌دهد باتری را در زمان کمتری شارژ کنید و از طریق شارژ کوتاهتر، گوشی خود را بیشتر به کار ببرید.
  2. شارژ سریع در حالت خاموشی: برخی از گوشی‌ها، در حالت خاموشی نیز امکان توربوشارژ را دارند. این بدان معنی است که می‌توانید گوشی خود را در زمان کوتاهی شارژ کنید حتی اگر گوشی خاموش باشد. این ویژگی مفید است زمانی که باتری به سرعت خالی می‌شود و نیاز به شارژ سریع دارید.

توربو شارژ چیست؟

  1. قابلیت شارژ سریع برای دستگاه‌های دیگر: برخی از تلفن های هوشمند با قابلیت توربوشارژ می‌توانند باتری دستگاه‌های دیگر را نیز به سرعت بیشتری شارژ کنند. این بدان معنی است که می‌توانید دستگاه‌های دیگر خود مانند تبلت یا هدفون بی‌سیم را با سرعت بیشتری شارژ کنید.
  2. محافظت از باتری: تکنولوژی توربو شارژ هوشمندانه است و به مراقبت از باتری گوشی شما می‌پردازد. طراحی این تکنولوژی به شکلی است که با استفاده از ولتاژ و جریان مناسب، بهترین شرایط برای شارژ سریع باتری ایجاد می‌کند و در عین حال از خطرات مربوط به شارژ زیاد و سریع به باتری جلوگیری می‌کند.
  3. همراهی با تکنولوژی‌های دیگر: توربو شارژ معمولاً با دیگر تکنولوژی‌های شارژ پیشرفته مانند USB Power Delivery (PD) یا Qualcomm Quick Charge همراه است. این به شما اجازه می‌دهد از قابلیت‌های شارژ سریعی که توسط تکنولوژی‌های دیگر ارائه می‌شود نیز بهره‌برداری کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که مزایا و قابلیت‌های توربوشارژ ممکن است بین مدل‌ها و تولیدکنندگان مختلف گوشی‌های هوشمند متفاوت باشد. بنابراین، قبل از خرید یک گوشی همراه با توربوشارژ، بهتر است مشخصات فنی و دستورالعمل‌های تولیدکننده را بررسی کنید.

قابلیت توربو شارژ توربو شارژ چیست خرید عمده لوازم جانبی موبایل پخش عمده لوازم جانبی موبایل

بعضی از دیگر مزایا و قابلیت‌های توربوشارژ در گوشی‌های هوشمند عبارتند از:

  1. سامانه‌های حفاظتی: برخی از گوشی‌ها با توربو شارژ، سامانه‌های حفاظتی مدیریت حرارت و جریان را دارند. این سامانه‌ها به مانع از خطراتی مانند افزایش دمای بیش از حد و یا جریان غیرمجاز در هنگام شارژ می‌شوند و از ایجاد خطر برای دستگاه و باتری جلوگیری می‌کنند.
  2. نمایشگر شارژ سریع: برخی از گوشی‌ها با توربو شارژ دارای نمایشگر شارژ سریع هستند که به شما اطلاع می‌دهد که باتری در حالت شارژ سریع قرار دارد. این نمایشگر می‌تواند در صفحه قفل یا نوار وضعیت نمایش داده شود و به شما اطمینان می‌دهد که دستگاه به طور صحیح و سریع شارژ می‌شود.
  3. شارژ باتری همزمان با استفاده: برخی از تکنولوژی‌های توربوشارژ به شما اجازه می‌دهند باتری را همزمان با استفاده از گوشی شارژ کنید. این بدان معنی است که می‌توانید از گوشی در حال استفاده باشید و در عین حال باتری را به سرعت بیشتری شارژ کنید.
  4. افزایش عمر باتری: تکنولوژی توربو شارژ معمولاً از شارژرهای هوشمند استفاده می‌کند که جریان و ولتاژ را بر اساس نیاز باتری تنظیم می‌کنند. این کار به کاهش استرس و آسیب به باتری کمک می‌کند و می‌تواند به طول عمر باتری گوشی شما کمک کند.

مهم است بدانید که برای استفاده از قابلیت توربو شارژ، شما باید از یک شارژر سازگار استفاده کنید که توانایی ارائه ولتاژ و جریان مورد نیاز را داشته باشد. همچنین، استفاده از توربوشارژ به طور مداوم ممکن است منجر به گرمای بیشتری در دستگاه شود، بنابراین توصیه می‌شود در هنگام استفاده مداوم از این قابلیت، دستگاه را در معرض هوا قرار داده و از استفاده طولانی مدت در شارژ سریع پشتیبانی شده توسط توربوشارژ خودداری کنید.

انواع شارژر موبایل توربو مخصوص شیائومی را می توانید از سایت آفر پخش خریداری نمایید.

توربو چیست خرید عمده لوازم جانبی موبایل از علاالدین پخش عمده لوازم جانبی موبایل چهارسو بازار بزرگ موبایل

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.